пʼятниця, 27 березня 2020 р.
вівторок, 10 березня 2020 р.
Проблеми в сім’ї дитини – чи повинна школа втручатися
Школа тісно дотична до сімей. Саме тут можна помітити, що сім’я зараз переживає не найкращі часи.
На що звернути увагу, як допомогти і чого точно не варто робити, “Новій українській школі” розповіла національна директорка з розвитку програм “СОС Дитячі містечка Україна” і голова правління ГС “Українська мережа за права дитини” Дар’я Касьянова.
ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО В ДИТИНИ ВДОМА ЩОСЬ НЕ ТАК
Настрій і поведінка. Якщо дитина пригнічена, сумна, замкнена в собі – це повинно привернути увагу вчителя. Так само, як надміру агресивна поведінка. Особливо, якщо вона не була властива дитині до цього. Насторожувати мають крадіжки, сексуалізована поведінка, відсутність шкільного приладдя, а також випадки, коли дитина приходить до школи, але не сидить на уроках, б’ється (або б’ють її), ображає (або стає жертвою образ).
Втрата інтересу до навчання.
Харчування. Варто звернути увагу, чи дитина завжди голодна і просить в однокласників їжу. Але це не слід плутати з особливостями, характерними для певного віку. Наприклад, підлітки швидко ростуть і завжди голодні.
Відвідування. Дитина не з’являється у школі якийсь час, а коли приходить – то поводиться не так, як раніше.
Батьки не з’являються на батьківських зборах і не виходять на зв’язок.
ЩО РОБИТИ
Якщо в дитини проблеми (не йдеться про грубе порушення прав – наприклад, жорстоке поводження), а батьки не виходять на зв’язок, то є сенс звернутися в центр соціальних служб, щоб соцпрацівник прийшов до сім’ї і розібрався, що відбувається.
Підписатися на:
Дописи (Atom)