середа, 1 квітня 2020 р.

Портал інклюзивної освіти: як батькам подати заяву до ІРЦ онлайн і не тільки (КАРТА ІРЦ)


В Україні запустили портал інклюзивної освіти, з допомогою якого батьки можуть подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн. Ми розповідаємо, як працювати з порталом.
На систему автоматизації роботи ІРЦ, тобто на портал інклюзивної освіти, з державного бюджету виділили 5 мільйонів гривень. Система покликана спростити комунікацію між батьками дітей з особливими освітніми потребами та інклюзивно-ресурсними центрами.
Так, за допомогою порталу батьки можуть:
  • подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн;
  • отримати запрошення на проходження комплексного оцінювання (адреса, дата, час);
  • зберігати заяву та висновок в електронному вигляді;
  • контролювати проведення занять з дитиною.

Співпраця фахівців та батьків дитини з ООП: основні засади ефективної роботи

Яка роль батьків у складі команди психолого-педагогічного супроводу.
Ефективність роботи команди психолого-педагогічного супроводу та успішність розвитку дитини із особливими освітніми потребами безпосередньо залежить від порозуміння між членами команди та зосередження на загальній меті. Батьки дитини з особливими освітніми потребами є постійними учасниками команди супроводу та мають право обирати форму навчання й заклад освіти для своєї дитини, виражати свою думку щодо подальшого розвитку та напрямів корекційно-розвивальної роботи.
 На практиці спеціалістам і батькам буває вкрай важко дійти згоди та працювати злагоджено. Від чого залежить ефективна робота та співпраця? Як домовлятися членам команди психолого-педагогічного супроводу? Яка роль батьків у складі команди психолого-педагогічного супроводу? Відповіді на ці та інші питання, які стосуються співпраці із батьками дитини з особливими освітніми потребами були розглянуті під час вебінару Маргарити Чайки